» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שלישי 25 ביוני 2024
פרוייקטים מוצעים לשנהל תשסז
דף ראשי  פרוייקטים מוצעים לשנהל תשסז גרסה להדפסה

Visual Studio 2005

פרוייקט דגל יחיד מסוגו בעולם.   המטרה – בניית מערכת מידע בדוט נט, שתלמד כיצד לעבוד עם כלי ה-IDE הכי מבוקש בעולם.   בנוסף – עדכון לגרסה 2 של דוט נט.   

כולל המון דוגמאות קוד, צעד אחר צעד, סרטוני הדרכה בוידאו ועוד.  

פרוייקט בעל חשיבות עצומה שיהיה עם תפוצה גדולה מאוד ויראה יכולות תיכנותיות, ילמד את המפתחים כיצד לעבוד בצורה הטובה ביותר עם כלי זה שנמצא כמעט בכל בית תוכנה בעולם.

 

הפיתוח יהיה בדוט נט עם אופציה לשימוש ב SQL Server.

הסטודנטים יקבלו את התוכנות החדשות ביותר כדי ללמוד וללמד.

 

 

Windows Vista

מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט שכוללת כמה מרכיבים מהפכניים ובכללם סביבת התצוגה התלת מימדית, מערכת הקבצים החדשנית (WinFS) ועוד.   מאחר ומערכת הפעלה זו תהפוך לתיקנית החל משנת 2007, קיים חשיבות גדולה מאוד להדריך עליה, משלבי ההתקנה ועד העבודה, במה היא שונה מ XP, סקירת הטכנולוגיות שבה. 

 

הפרוייקט יכלול דוגמאות קוד, המון סרטוני הדרכה ותוכן עשיר.    יש לשים לב שיש המון שוני בתיפקוד המערכת, לא רק למשתמשי קצה אלא אף וגם למפתחים עם אפשרויות תקשורת ותיכנות חדשות.   

 

בנוסף, כל סביבת הניווט וניהול הקבצים שונה לחלוטין ופיתוח אתר שכזה יהיה בעל ערך עצום לחברה, ולחברות רבות שיבצעו שידרוג.    זה הולך להיות אחד השדרוגים המדוברים ביותר בשנת 2007.   מיותר לציין את כמות הגולשים לאתר כזה.

 

הפיתוח יהיה בדוט נט עם אופציה לשימוש ב SQL Server.

הסטודנטים יקבלו את כל התוכנות החדשות לצורך ביצוע הפרוייקט.

 

 

Office Word 20032007

עוד אחד מן השידרוגים הכי מדוברים שהולכים להיות בשנת 2007, השנה בה מיקרוסופט תפגיז את השוק בתוכנות וישומים חדשים.    במקרה זה ישנו שיפור עצום בסביבת המשתמש בכל יישומי אופיס.

 

לאיתן מעולם לא היה אתר ללימוד וורד, עך אף היות כלי זה אחד מן הנפוצים בעולם אחרי חלונות.   ישנו ביקוש עצום לאתר כזה לעומת כלים כמו אקסל, פאוארפוינט, אקסס ואחרים שיש לאיתן אתרי הדרכה עליהם, והם אכן מבוקשים מאוד.

 

מערכת המידע תהיה מורכבת מהמון סרטוני הדרכה, דוגמאות ועוד.    גם במקרה זה מיותר לציין את כמות הגולשים שיראו את עבודתכם ויעריכו אותה.

 

הפיתוח יהיה בדוט נט עם אופציה לשימוש ב SQL Server.

הסטודנטים יקבלו את כל התוכנות החדשות לצורך ביצוע הפרוייקט.

 

 

CAST

מטרת הפרוייקט לבנות מערכת חשובה מאין כמותה עבור מערכת החינוך, הן בעברית והן באנגלית לטובת משתמשים מכל העולם, אשר תלמד בצורה אינטראקטיבית ויחודית כיצד המחשב עובד.   הפרוייקט בעל חשיבות רבה עבור מערכת החינוך, לתלמידים, שכבות גיל ואוכלוסיות נוספות, צמצום הפער הדיגיטלי והבנת המחשב.

 

ראשיתו של הפרוייקט בשנים 2003-2004, בתכנון שערך שנה וחצי, במסגרתו וועדת היגוי וסטודטים מהבין תחומי פיתחו קונצפט שהתוצר היה סדרה של מערכי שיעור בפלאש (לא מה שאתם חושבים...) ברמה גבוהה, אינטראקטיבי, עם תוכנית הדרכה, שימוש בקול, טקסט, הדמיה של כל אחד מרכיבי המחשב, ביצוע משימות, פתקים, מעקב אחר המשתמש, מבחנים ועוד.

 

הפרוייקט הינו מאתגר במיוחד כאשר המשכו יהיה לחבר את כל המצגות, ללמוד אותן, לתכנת את הפלאש ולחברו לסביבה המורכבת מ PHP ומסד נתונים.

 

הפרוייקט פחות מורכב ממה שהוא נשמע שכן התיכנון, הרעיון וחלקים מהפרוייקט בוצעו.    המטרה בשלב שני הוא בעיקר לחבר את הכל ולהשלים את מה שחסר מבחינת תיכנות ותוכן.

 

הפרוייקט בעל חשיבות עצומה, עם פרסום רב לסטודנטים שיבצעו אותו.

 

 

 

ועוד לבחירתכם:

 

Linux.eitan

בעבר היה נסיון על ידי סטודנטים באיתן להקים אתר על ללימוד לינוקס, בצורה יחודית וידידותית, עם המון סרטוני הדרכה על כל שלבי ההתקנה לכל הגרסאות הנפוצות.   הם בנו והשקיעו, אך לצערינו, מסיבות אישיות (הזוג שפיתח התחתנו והייתר הסטוריה), הפרוייקט נזנח.

 

אנו מאוד מחפשים סטודנטים שממש אוהבים את לינוקס ורואים בה אלטרנטיבה ראויה לחלונות ורוצים לקדם את הנושא, לשתף איתנו פעולה ולקחת על עצמם את הקמת מערכת המידע החשובה הזו, בהדרכתינו, וזה כולל המשך הפרוייקט עם כל היידע העשיר של איתן בהקמת פרוייקטים חינוכיים מתוקשבים, למען עתידה של לינוקס.

 

כתובת האתר הנוכחית http://linux.eitan.ac.il

 

 

Start.k12.il

לא לרבים יוצא לקבל לידיהם שם מתחם חינוכי מרכזי למערכת החינוך ולעשות איתו משהו שיעזור לעשרות אלפי תלמידים ומורים.   

 

בעבר הקמנו פרוייקט ששמו בראשית, שמטרתו – לעזור לאנשים (ותתפלאו כמה יש כאלו) משלב הצעד הראשון שלהם, כולל כל מיני פתרון בעיות של התחברות לאינטרנט, מה זה אינטרנט, מה זה דוא"ל, מה זה מחשב בעצם?   ועם כל השפע של העולם הדיגיטלי, רבים לא מסתדרים איתו.    קצב הבעיות, התוכנות, מערכות ההפעלה, היישומים באינטרנט, מאיפא להתחיל?  איך אני מוצא כל דבר?

 

על כל אלו אמור לתת מענה נקודת הפתיחה לטכנולוגיה של מערכת החינוך – www.start.k12.il  

 

אנו מחפשים סטודנטים מוכשרים ורציניים שיקחו לידיהם את המשימה, ימשיכו ויפתחו אתר חדש ומעודכן, ידידותי יותר, טוב יותר, עשיר יותר, שיעזור לרבים כל כך וייסע לצמצם את הפער הדיגיטלי בישראל לשכבות חלשות אבל גם ובעיקר – לכולם.

 

התיכנות בסביבת יוניקס, שפות PHP ו MySQL.

 

 

Toolbar eitan 

ניתן לקרוא וללמוד על הפרוייקט החדשני הזה באתר שלו בכתובת http://toolbar.eitan.ac.il וכן פה, באתר המעבדה, בפרוייקט לדוגמא.

 

הפרוייקט הקודם סובל מלא מעט חסרונות ובעיות ואינו משרת אותנו הייטב, וזה פוגע במשתמשים באיתן.

 

חשוב לנו מאוד ליצור גרסה חדשה, חזקה יותר, טובה יותר, מעניינת יותר, שתשלב FLASH שנוצר מ DB עם קוד של PHP, שיהיה סרגל הכלים עצמו, יהיה מתוחכם, יעיל יותר, ויוכל לתת מגוון של שירותים לקהל הגולשים.

 

אנו מאוד מקווים לעניין אנשים בפרוייקט זה, שכן הוא אכן אבן ייסוד באיתן וייסע רבות לקידום ועזרה וישתלב בכל מאות הפרוייקטים של איתן ככלי מרכזי שיחבר את הכל ביחד ויצור פורטל.

 

התיכנות בסביבת יוניקס, שפות PHP ו MySQL עם FLASH לצד לקוח במקום ג'אווה סקריפט שיצר בעיות תיכנותיות רבות ושיבש עבודתם של אתרים.

 

 

Help.eitan 

מס"ר (מערך סיוע רוחבי) היא מערכת קריטית באיתן המשמשת לצורך טיפול ומעקב אחר פניות.  המערכת מתקדמת מאוד, מתוחכמת מאוד, תומכת בקבצים, קבוצות עבודה, דוחות, הצעות לפתרון באופן אוטומטי, קבלת אי מייל, ניהול הרשאות ועוד.

 

קיים ספר תיעוד מלא למערכת זו.

 

אנו מבקשים סטודנטים אשר ישפרו את המערכת ויסייעו לנו להמשיך ולתת שירות טוב יותר לגולשים.

 

מי שיקח את המערכת ילמד ויתנסה כיצד להכנס ל"ראש של מישהו אחר", הנדסת תוכנה, ניהול מערכות של שירות לקוחות, PHP, MySQL, ניהול משתמשים מרכזית ועוד.

 

יחסית העבודה פה לא "קשה", שכן מדובר במערכת עובדת שדורשת תיקונים ושיםורים במסגרת מגבלות מסויימות.

 

 

פרוייקטים נוספים

כמובן שיש אין סוף פרוייקטים, בתחומי המיחשוב, הפיזיקה, המתמטיקה, מדעי המחשב ומערכות המידע ועוד....    הכל תלוי בכם.  אנו מאוד פתוחים לכל מי שירצה להציע ולפתח פרוייקט יחודי ומעניין, בין אם זה משולב תוכן או רק מערכת תוכנה, ונוכל לתת לו או לה את התמיכה, היידע, ההדרכה וסביבת הפיתוח.   נשמח לסייע לכל אחד, בין אם זה בדוט נט ובין אם זה ביוניקס ומערכות קוד פתוח.  

 

 

כמובן שאנו עומדים לרשותכם בכל שאלה, בעיה ועניין, כמעט סביב השעון, כי לנו אכפת, ומאוד.

 

 29-10-06 / 19:25  עודכן ,  08-07-06 / 22:19  נוצר ע"י אודי הלר בתאריך 
 UML - הקודם
תגובות הקוראים    תגובות  -  3
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
גולשים מקוונים: 1