יום שלישי 25 ביוני 2024
דף ראשי
מעבדת איתן למחקר במערכות מידע והנדסת תוכנה עוסקת במגוון רחב מאוד של פיתוח יישומים (לסביבת האינטרנט, חלונות, לינוקס וטלפונים חכמים), תשתיות תוכנה, תוכניות לימוד וקורסים מתוקשבים בתחומי המדעים המדויקים.
 
המעבדה פעלה ופועלת במגוון רחב של מוסדות לימוד, בכוונה להמשיך ולהצעיד את האינטרנט וההשכלה הטכנולוגית, בכלל ובפרט זה בישראל. כל זאת באמצעות שילוב של טכנולוגיות מגוונות וחדישות, תוך רתימת ניסיון רב-שנים בתחום ספריות דיגיטליות, מולטימדיה (חוזי, פלאש, גרפיקה), בניית אתרים הידודיים, שפות תכנות, מתודולוגיות פיתוח תקשוב ושילוב אמצעי המחשה ולימוד עצמי, מערכות הפעלה, הנדסת תוכנה, מנשקי אנוש-מחשב, תוך שמירה קפדנית על שימושיות (Usability) ונגישות (Accessibility).
 
אנו משלבים במעבדה איכות, מצויינות והתחשבות בצרכים אקדמאיים תוך שאיפה מובהקת ומוכחת לפיתוח מוצרים ומתן סביבה ותמיכה טכנית כנהוג בחברות מסחריות, במטרה למצוא את האיזון הטוב ביותר בין שני עולמות שונים אלו.  בצורה זו אנו מאמינים כי הסטודנט לומד רבות, ובסופו של תהליך גאה לראות את פרי עמלו זמין לשימוש על-ידי מאות ואלפי תלמידים, סטודנטים וכלל אזרחי המדינה ואף גולשים מחו"ל.   הפרוייקטים באיתן זוכים להערכה ותפוצה רבה ולקישור ממוסדות חינוך וממשלה רבים,    על-אף ההשקעה הנדרשת במהלך שנת הלימודים, אנו סבורים, על סמך נסיון, כי כחלוף זמן ובראיה לאחור, ההשקעה משתלמת והפרוייקט נשאר כזכרון חי ונושם עם סיפוק רב.
 
במעבדה אנו חוקרים ומפתחים יישומים חדישים ושיטות טכנולוגיות חדשות ללימוד והידודיות בין המשתמש למחשב באמצעות רשת האינטרנט. הסטודנטים והתלמידים מתנסים בטכנולוגיות השונות, כותבים תוכנה, מסמכי ייזום, אפיון ותחזוקה, יחסי תוכניתן <-> מנהל צוות <-> משתמש קצה ועוד. במעבדה ישנה הקפדה על איכות המוצרים, הדרכה וליווי צמודים, למידת בניית תוכנה בצורה הנכונה, החל משלב הייזום, דרך התכנון, הביצוע והתיעוד, תוך מתן תשומת לב לאיך הדברים באמת מתבצעים ב"עולם האמיתי".
 
המעבדה הייתה הראשונה ששילבה את נוהל מפת"ח כתקן מחייב לניהול פיתוח פרויקטים, עם אופציה לשימוש ב-UML. בכך אנו משיגים הכשרה יעילה יותר של הסטודנט/תלמיד, וביצוע מיטבי תוך חשיבה וניתוח של הפרויקט טרם ביצועו, ותיעוד במהלך הביצוע.
 
המעבדה הגיעה להישגים כבירים בשנות פעילותה עם מאות קורסים מתוקשבים ועשרות מערכות תוכנה שפותחו. ההצלחה של המעבדה הינה אות הוקרה למאמצים (והאהבה) הרבים שמושקעים בה. אנו מקפידים על נתינת הערכתנו לכל אחד ואחד שתרם למעבדה, בציון שמו והכי חשוב – היישום (בין אם זה קורס ובין אם זו מערכת תוכנה) שהוא פיתח זמין באינטרנט להתרשמות ושימוש על-ידי מאות ואלפי אנשים.
 
מתפריט נושאי הלימוד תוכלו להמשיך ולגלוש באתר המעבדה וללמוד על הטכנולוגיות השונות ופרוייקטים לדוגמא.
 
אנו נשמח לראותכם מבין בוגרי המעבדה ולסייע ככל שנוכל להצלחתכם.
 
 
לשאלות, הצעות ותלונות:
אודי הלר, רכז המעבדה ומנהל מיזם איתן. דוא"ל: udi@eitan.edu 
ד"ר אריאל פרנק, המנחה האקדמי של איתן. דוא"ל: ariel@cs.biu.ac.il 
 
יועצים לפרוייקטים הם אלי חן (תוכניתן ראשי של איתן), ד"ר אלכסנדר קלימוב (מנהל המערכת), גיל וסטרייך (ר' קבוצת פיתוח בצורן ובעל יידע נרחב בתיכנות, בעיקר CC++)  ואחרים.
לוח מודעות
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
דרישות המערכת
גולשים מקוונים: 1