» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שני 4 במרץ 2024
שפות וטכנולוגיות בצד לקוח
דף ראשי  שפות וטכנולוגיות בצד לקוח גרסה להדפסה

מעבר לשפת HTML הבסיסית, קיימות שפות נוספות לבניית אתרי אינטרנט מתקדמים. למידע נוסף נא עיינו בקורס מבוא לבניית אתרים.

 

Javascript – השפה הנפוצה ביותר והיחידה שמאפשרת תכנות ודינמיות של אתרי אינטרנט ללא קריאה לשרת. כיום אין אתר אינטרנט שלא משתמש בשפה זו.

 

Jscript – גרסה של מיקרוסופט ל-Javascript המאפשרת שילוב עם Visual Basic ועובדת רק על שרתים תומכים דוט-נט ו- ASP, וכמובן אינטרנט אקספלורר בצד הלקוח.

 

CSS - ראשי תיבות של Cascading style sheets.   טכנולוגיה ושפת הגדרות וותיקה לעיצוב אתרים, תוך הפרדה בין תוכן ולבין האופן בו הוא מוצג.   CSS מורכבת מסט של הגדרות (מחלקות כמו בתיכנות כוונת עצמים), הקובעים כיצד כל אובייקט בדף יתנהג ויראה.  כיום אנו משתמשים בשפה זו בצורה גורפת ואין בונים אתר ללא שימוש בה.

 

AJAX – שילוב של מספר טכנולוגיות קצה ליצירת אתרי אינטרנט שמתנהגים כמו שולחן העבודה במחשב האישי ונותנות חוויה של seamless web. בעצם AJAX אינה דבר חדש והטכנולוגיות השותפות בה (XHTML, CSS, DOM, JavaScriptXML HTTP Request).

 

Flash – פלאש היא כיום אחת מן הטכנולוגיות הכי מבטיחות.  רבים טועים וחושבים שזהו כלי גרפי לעיצוב באנרים ופרסומות ומזלזלים בה בתחום התיכנות.  פלאש הינה שפת תיכנות גרפית-ווקטורית, חזקה מאוד, שעיקר כוחה בנגן הפלאש המשולב בכמעט 99 אחוז ממחשבי הקצה בעולם.  השפה יכולה להתממשק לשפות תיכנות אחרות ולמסדי נתונים, להעביר וידאו ואודיו וכוללת סדרה של שרתים.  כיום פלאש היא כבר ממש אימפריה מבחינת היכולות שלה ומורכבות היישומים שניתן ליישם באמצעותה.  אין לזלזל בה, מבחינת פיתוח יישומי מולטימדיה למשתמשי קצה, היא עדיפה על כל פתרון אחר.

 30-06-06 / 19:58  עודכן ,  30-06-06 / 15:33  נוצר ע"י אודי הלר בתאריך 
 שפות וטכנולוגיות בצד שרת - הקודםהבא - כלי פיתוח מומלצים 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
גולשים מקוונים: 1